Przejdź do głównej zawartości

Polacy korzystają z oferty chwilówek

W Polsce istnieje co najmniej kilkadziesiąt firm pożyczkowych, działających w segmencie pozabankowym. Wszystkie legalnie działające firmy tego typu powinny być wpisane do Rejestru Instytucji Pożyczkowych, prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Z ich oferty warto na pewno skorzystać, ponieważ prowadzą transparentną politykę pożyczkową.

Raport BIK

Biuro Informacji Kredytowej (w skrócie BIK), opublikowało informację, że w 2017 roku z pożyczek udzielanych przez firmy działające w sektorze pozabankowym skorzystało około 1,5 mln osób. Najczęściej z takich szybkich pożyczek gotówkowych chwilówek korzystają klienci, którzy chcą pożyczyć stosunkowo niewielką kwotę, mniej więcej do 4 tys. zł. BIK wskazał, że wartość niskokwotowych pożyczek w całym 2017 roku wyniosła 10 mld zł, z czego 2,5 mld zł przypadło w udziale firmom oferującym chwilówki, w tym również pożyczki bez BIK.

Udział rynkowy pożyczek pozabankowych jest jeszcze wyższy i zbliża się do 50 proc. łącznego finansowania ze strony banków i pożyczkodawców, jeśli chodzi o pożyczki do kwoty 1 tys. zł.

Pożyczki nie dla każdego

Minęły już czasy, kiedy pożyczkę pozabankową mógł zaciągnąć niemal każdy, kto o nią wnioskował. Większe wymagania względem działalności pożyczkowej wobec takich firm sprawiły, że one same również musiały zaostrzyć kryteria udzielanych pożyczek. Klient starający się o takie finansowanie musi być pełnoletni, mieć polskie obywatelstwo, miejsce zamieszkania w Polsce, polski numer telefonu i konto bankowe zarejestrowane na własne nazwisko. Poza tym musi mieć odpowiednią zdolność kredytową, liczoną na podstawie zadeklarowanych dochodów i kosztów miesięcznych oraz nie może być wpisany na listę niesolidnych dłużników, m.in. w BIG InfoMonitor.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Czy szybka pożyczka pierwsza za darmo ma jakieś wady?

Oczywiście jak większość z nas wie pożyczka to nie tylko same zalet. Jedną z rzeczy, na jakie musimy uważać, są dodatkowe bardzo wysokie opłaty, które doliczane są oprócz rat za pożyczkę. Oczywiście wielu z nas decydując się na pożyczkę, podpisuje umowę nie zależnie od wysokości oprocentowania i dodatkowych kosztów. Oczywiście jeszcze kilka lat temu szybka pożyczka pierwsza za darmo była bardzo wysoko oprocentowana, a wysokość rosła z roku za rok. Kolejną wadą jest konieczność spłaty odsetek w sytuacji, gdy nie spłacimy raty w terminie.
Czy w takim razie szybka pożyczka pierwsza za darmo jest bezpieczna?

Jak najbardziej od kilku lat działa ustawa antylichwiarska, która określa maksymalny poziom oprocentowania, co z pewnością chroni wielu klientów. Szybka pożyczka pierwsza za darmo od kilku lat charakteryzuje się spadkiem oprocentowania, a więc staje się, bardzo korzysta i dostosowana do naszych portfeli. Wiele firm oferuje również możliwość przedłużenia terminu spłaty zobowiązania…

Zalety szybkich pożyczek?

Jak większość się domyśla, szybkie pożyczki mają wiele zalet, a największą z nich jest po prostu czas, który w dzisiejszych czasach jest towarem deficytowym. Oczywiście musimy pamiętać również o tym, że formalności w załatwianiu pożyczki są bardzo proste. Na rynku istnieje wiele firm, które oferują takie usługi, a pożyczkę można dostać praktycznie wszędzie. Jeżeli zastanawiamy się nad wzięciem pożyczki najlepiej porównać kilka ofert różnych firm. Możemy w tym celu skorzystać z opcji szybka pożyczka opinie.
Dlaczego warto zdecydować się na szybką pożyczkę?

Szybka pożyczka opinie pozwoli nam na znalezienie idealnej oferty do naszych potrzeb. W momencie załatwiania wszystkich formalności nie potrzebujemy specjalnych dokumentów, bardzo często wystarczy sam dowód osobisty. Wypełnienie wniosku o udzielenie pożyczki zajmie nam zaledwie kilka minut, a odpowiedź dostaniemy niemal natychmiast. To najważniejszy argument przemawiający na korzyść szybkiej pożyczki. W banku cały proces trwa znaczn…

Planowanie domowego budżetu – pożyczki internetowe

Budżet domowy jest sprawą kluczową dla każdej rodziny. Dzięki właściwemu planowaniu wydatków i oszczędności można wydzielić środki finansowe na opłacenie rachunków, zakup żywności, ubrań i innych potrzebnych produktów. Rozsądne gospodarowanie pieniędzmi pozwoli na zapewnienie sobie pewnych kwot na drobne przyjemności, a nawet na wypracowanie pewnych oszczędności. Czasami jednak pojawiają się sytuacje wymagające podreperowania budżetu domowego.
Nagła choroba, awaria samochodu, konieczność naprawy lub zakupu sprzętu domowego oraz wiele innych nieprzewidzianych sytuacji może doprowadzić do konieczności pozyskania dodatkowych pieniędzy. Zgromadzone środki mogą okazać się bowiem niewystarczające. Warto w takiej sytuacji pomyśleć o kredycie lub pożyczce, której zaciągnięcie nie będzie się wiązało z dużymi kosztami. Pożyczki on-line sposobem na poprawienie budżetu
Nie każdy ma możliwość otrzymania kredytu, a po drugie takie rozwiązanie może być drogie. Oprócz tego nie każdy może pożyczyć pieni…