Przejdź do głównej zawartości

Co jest lepsze – pożyczka czy debet na koncie bankowym?

Do niedawna pojęcie debetu na koncie kojarzyło się ludziom negatywnie. Dzisiaj coraz więcej osób patrzy na to zjawisko przychylnym okiem. Warto zastanowić się nad tym czy debet na koncie może stanowić alternatywę dla szybkich pożyczek, których pojawiło się bardzo wiele na polskim rynku produktów finansowych.

Co prawda na rynku działają banki, które posiadają w swoich ofertach produkty finansowe podobne do szybkich pożyczek, jednak oferty tego rodzaju nadal kojarzą się głównie z firmami pozabankowymi. Pozwalają one na szybkie uzyskanie sporych kwot bez zbędnych formalności i dużych wymagań, podczas gdy w bankach dokładnie sprawdzana jest historia kredytowa, a procedura bywa skomplikowana. Okazuje się jednak, że w przypadku posiadania rachunku bankowego, na który regularnie wpływają pieniądze pozwoli na skorzystanie z debetu. W takim przypadku nie trzeba o nic wnioskować, a pieniądze dostaje się właściwie od ręki. Oczywiście pieniądze otrzymane w taki sposób należy oddać, więc warto zapoznać się z zasadami spłaty przed podjęciem decyzji.

Debet, a pożyczka


Debet bankowy to nic innego jak kwota udostępniana przez bank posiadaczom kont w ramach kredytu odnawialnego. Wielkość limitu zależy od dochodów i czasu współpracy klienta z bankiem. Z przyznanych środków można korzystać wielokrotnie aż do wyczerpania przyznanego limitu. Jeśli chodzi o spłatę to na jej poczet zaliczany jest każdy wpływ na konto (np. pensja), jednak należy pamiętać, że klient ma określony czas na spłatę oraz naliczone zostaną odsetki.


W przypadku pożyczek można zwykle wnioskować o większe kwoty przy zachowaniu minimum formalności. Zwykle firmy takie dają swoim klientom więcej czasu na spłatę. Co prawda koszty mogą być tutaj wyższe, ale nie zawsze. Ciekawą ofertą jest bowiem pierwsza pożyczka za darmo online oferowana przez wiele firm dla nowych klientów.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Czy szybka pożyczka pierwsza za darmo ma jakieś wady?

Oczywiście jak większość z nas wie pożyczka to nie tylko same zalet. Jedną z rzeczy, na jakie musimy uważać, są dodatkowe bardzo wysokie opłaty, które doliczane są oprócz rat za pożyczkę. Oczywiście wielu z nas decydując się na pożyczkę, podpisuje umowę nie zależnie od wysokości oprocentowania i dodatkowych kosztów. Oczywiście jeszcze kilka lat temu szybka pożyczka pierwsza za darmo była bardzo wysoko oprocentowana, a wysokość rosła z roku za rok. Kolejną wadą jest konieczność spłaty odsetek w sytuacji, gdy nie spłacimy raty w terminie.
Czy w takim razie szybka pożyczka pierwsza za darmo jest bezpieczna?

Jak najbardziej od kilku lat działa ustawa antylichwiarska, która określa maksymalny poziom oprocentowania, co z pewnością chroni wielu klientów. Szybka pożyczka pierwsza za darmo od kilku lat charakteryzuje się spadkiem oprocentowania, a więc staje się, bardzo korzysta i dostosowana do naszych portfeli. Wiele firm oferuje również możliwość przedłużenia terminu spłaty zobowiązania…

Szybka gotówka dla każdego

Banki działają według ściśle określonych, sztywnych norm przez co niełatwo jest uzyskać dodatkowe finansowanie z ich strony. Aby do tego doszło, należy spełniać szereg warunków, spośród których najważniejszym jest rzecz jasna przejrzysta historia oraz zdolność kredytowa.
Każdy potencjalny kredytobiorca podlega dokładnej analizie przez co liczy się każdy, najdrobniejszy nawet szczegół. Jest naprawde dużo czynników, które mają wpływ na to, czy otrzymamy kredyt, w związku z czym rozwiązanie tego typu nie jest dla każdego.
Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku instytucji pozabankowych i udzielanych przez nie chwilówek. Tutaj znacznie większa ilość potencjalnych wnioskodawców może liczyć na to, iż ostatecznie otrzyma gotówkę. Nic zatem dziwnego, że chwilówki cieszą się tak wielką, a do tego rosnącą popularnością. Bez względu na okoliczności, można ubiegać się o pożyczkę, nawet wtedy, kiedy ciążą już na nas jakieś zobowiązania finansowe.

Bardzo wiele instytucji pozabankowych udziela c…

Zalety szybkich pożyczek?

Jak większość się domyśla, szybkie pożyczki mają wiele zalet, a największą z nich jest po prostu czas, który w dzisiejszych czasach jest towarem deficytowym. Oczywiście musimy pamiętać również o tym, że formalności w załatwianiu pożyczki są bardzo proste. Na rynku istnieje wiele firm, które oferują takie usługi, a pożyczkę można dostać praktycznie wszędzie. Jeżeli zastanawiamy się nad wzięciem pożyczki najlepiej porównać kilka ofert różnych firm. Możemy w tym celu skorzystać z opcji szybka pożyczka opinie.
Dlaczego warto zdecydować się na szybką pożyczkę?

Szybka pożyczka opinie pozwoli nam na znalezienie idealnej oferty do naszych potrzeb. W momencie załatwiania wszystkich formalności nie potrzebujemy specjalnych dokumentów, bardzo często wystarczy sam dowód osobisty. Wypełnienie wniosku o udzielenie pożyczki zajmie nam zaledwie kilka minut, a odpowiedź dostaniemy niemal natychmiast. To najważniejszy argument przemawiający na korzyść szybkiej pożyczki. W banku cały proces trwa znaczn…