Przejdź do głównej zawartości

Co jest lepsze – pożyczka czy debet na koncie bankowym?

Do niedawna pojęcie debetu na koncie kojarzyło się ludziom negatywnie. Dzisiaj coraz więcej osób patrzy na to zjawisko przychylnym okiem. Warto zastanowić się nad tym czy debet na koncie może stanowić alternatywę dla szybkich pożyczek, których pojawiło się bardzo wiele na polskim rynku produktów finansowych.

Co prawda na rynku działają banki, które posiadają w swoich ofertach produkty finansowe podobne do szybkich pożyczek, jednak oferty tego rodzaju nadal kojarzą się głównie z firmami pozabankowymi. Pozwalają one na szybkie uzyskanie sporych kwot bez zbędnych formalności i dużych wymagań, podczas gdy w bankach dokładnie sprawdzana jest historia kredytowa, a procedura bywa skomplikowana. Okazuje się jednak, że w przypadku posiadania rachunku bankowego, na który regularnie wpływają pieniądze pozwoli na skorzystanie z debetu. W takim przypadku nie trzeba o nic wnioskować, a pieniądze dostaje się właściwie od ręki. Oczywiście pieniądze otrzymane w taki sposób należy oddać, więc warto zapoznać się z zasadami spłaty przed podjęciem decyzji.

Debet, a pożyczka


Debet bankowy to nic innego jak kwota udostępniana przez bank posiadaczom kont w ramach kredytu odnawialnego. Wielkość limitu zależy od dochodów i czasu współpracy klienta z bankiem. Z przyznanych środków można korzystać wielokrotnie aż do wyczerpania przyznanego limitu. Jeśli chodzi o spłatę to na jej poczet zaliczany jest każdy wpływ na konto (np. pensja), jednak należy pamiętać, że klient ma określony czas na spłatę oraz naliczone zostaną odsetki.


W przypadku pożyczek można zwykle wnioskować o większe kwoty przy zachowaniu minimum formalności. Zwykle firmy takie dają swoim klientom więcej czasu na spłatę. Co prawda koszty mogą być tutaj wyższe, ale nie zawsze. Ciekawą ofertą jest bowiem pierwsza pożyczka za darmo online oferowana przez wiele firm dla nowych klientów.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Czy szybka pożyczka pierwsza za darmo ma jakieś wady?

Oczywiście jak większość z nas wie pożyczka to nie tylko same zalet. Jedną z rzeczy, na jakie musimy uważać, są dodatkowe bardzo wysokie opłaty, które doliczane są oprócz rat za pożyczkę. Oczywiście wielu z nas decydując się na pożyczkę, podpisuje umowę nie zależnie od wysokości oprocentowania i dodatkowych kosztów. Oczywiście jeszcze kilka lat temu szybka pożyczka pierwsza za darmo była bardzo wysoko oprocentowana, a wysokość rosła z roku za rok. Kolejną wadą jest konieczność spłaty odsetek w sytuacji, gdy nie spłacimy raty w terminie.
Czy w takim razie szybka pożyczka pierwsza za darmo jest bezpieczna?

Jak najbardziej od kilku lat działa ustawa antylichwiarska, która określa maksymalny poziom oprocentowania, co z pewnością chroni wielu klientów. Szybka pożyczka pierwsza za darmo od kilku lat charakteryzuje się spadkiem oprocentowania, a więc staje się, bardzo korzysta i dostosowana do naszych portfeli. Wiele firm oferuje również możliwość przedłużenia terminu spłaty zobowiązania…

Planowanie domowego budżetu – pożyczki internetowe

Budżet domowy jest sprawą kluczową dla każdej rodziny. Dzięki właściwemu planowaniu wydatków i oszczędności można wydzielić środki finansowe na opłacenie rachunków, zakup żywności, ubrań i innych potrzebnych produktów. Rozsądne gospodarowanie pieniędzmi pozwoli na zapewnienie sobie pewnych kwot na drobne przyjemności, a nawet na wypracowanie pewnych oszczędności. Czasami jednak pojawiają się sytuacje wymagające podreperowania budżetu domowego.
Nagła choroba, awaria samochodu, konieczność naprawy lub zakupu sprzętu domowego oraz wiele innych nieprzewidzianych sytuacji może doprowadzić do konieczności pozyskania dodatkowych pieniędzy. Zgromadzone środki mogą okazać się bowiem niewystarczające. Warto w takiej sytuacji pomyśleć o kredycie lub pożyczce, której zaciągnięcie nie będzie się wiązało z dużymi kosztami. Pożyczki on-line sposobem na poprawienie budżetu
Nie każdy ma możliwość otrzymania kredytu, a po drugie takie rozwiązanie może być drogie. Oprócz tego nie każdy może pożyczyć pieni…

Czy można ją dostać w firmie innej niż bank?

Ostatnimi czasy dużą popularność zyskują pożyczki ratalne udzielane przez firmy, które nie są bankami. Zobowiązania takie jest łatwiej spłacać w sposób punktualny niż chwilówki, które zwykle są udzielane na okres 30 dni. Spora liczba klientów poszukuje rozwiązań dopasowanych pod konkretne wymagania, na przykład pożyczek z ratą malejącą.
Rata malejąca to pojęcie, z którym najczęściej można się spotkać w przypadku kredytów bankowych. W takim przypadku pożyczkobiorca na początku spłaca wyższe raty, które maleją z każdym miesiącem. Kapitał jest spłacany regularnie w równych częściach natomiast odsetki są obliczane na podstawie kapitału pozostałego do spłaty, więc w każdej racie ich kwota jest coraz mniejsza. Czy takie rozwiązanie jest opłacalne?
Okazuje się, że na rynku istnieją pewne firmy, które posiadają w swojej ofercie pożyczki ratalne z malejącą ratą. Nie jest ich wiele, ale nikt nie powinien mieć problemów z ich znalezieniem. Opłacalność takiego rozwiązania zależy oczywiście od wysok…